Fotogalerie

Myslivost

Lov zvěře byl jednou z prvních uvědomělých činností pravěkého člověka. Právě v této oblasti se usadili v pradávných dobách lidé, kteří primitivními zbraněmi lovili jeleny, zubry a jinou zvěř a bránili se daleko silnějším šelmám jako byli medvědi apod.

Teprve mnohem později takovýto lov zvěře, nezbytný pro zachování holého života lidí a následující odchyt sloužící ke zdomácnění zvířat, dostávaly novou náplň vyjádřenou dnes pojmem myslivost, který v jiných jazycích světa neexistuje.

Myslivost znamená uvědomělou práci pro zachování a zkvalitnění všech druhů u nás ve volnosti žijící zvěře. V naší republice má každý občan, možnost zabývat se touto důležitou zájmovou činností.

V těchto místech myslivci chovají muflony s vynikajícími trofejemi. (Z ČSSR pocházejí nejsilnější mufloní trofeje na světě.) Objevuje se tu i jelení zvěř, pro niž jsou tato místa okrajem jejího výskytu v jelení oblasti "Drahanská vrchovina", Hojná je tu i překrásná zvěř srnčí a v posledních letech se sem rozšířila i zvěř černá. Z drobné zvěře jsou tu zajíci, méně bažanti a v neposlední řadě tu žijí i některé šelmy (lišky a jezevci využívají množství zdejších nor, vyskytují se tu kuna lesní a tchoř), dravci (u Býčí skály hnízn.il sokol, žijí tu jestřábi, krahujci i káňata) a také sovy (hnízdívá tu výr, žije tu puštík, kalous i sýček). Setkáváme se tu ale i s mnoha dalšími živočichy - počínaje mnoha druhy zpěvného ptactva a konče různými druhy myší, užitečných rejsků, plchů atd.